AKP şoke oldu; Jr. Erbakan ters yaptı… Binali’nin üstü çizildi… Kafasına kalen yiyen kim oldu

Hürrem Elmasçı

Çocuklar başlıktaki “Jr.” ibaresine takıldıysanız açıklayayım; “küçük” demektir, Batı’da kullanılır bolca… Burada da rahmetli Necmettin Erbakan’ın oğlu Sayın Fatih Erbakan için kullandım; yani Arapçadaki “bin” veya “ibn” gibi…

Gelelim meselenin “bam teline” çocuklar. Odatv’den İlknur Hanım’ın ilgi çekici haberini analizi yazısını okudum hafta sonu. Diyor ki:

– “Sayın Erdoğan, MHP, BBP ve HÜDA PAR genel başkanları ile kendi görüştü, Fatih Erbakan ile neden kendisi görüşmedi de Sayın Binali Yıldırım’ı aracı kıldı.”

İlknur Hanım bunun sebebi konusunda yorum yapıyor ki buna girmek istemiyorum, bu yazının konusu bu değil çünkü…

Sayın Fatih Erbakan ile görüşmeye Sayın Binali Yıldırım memur ediliyor. İddiaya göre ise, buna kendisi gönüllü oluyor! “Efendin ben çocukluğundan beri tanırım beni kırmaz” benzeri sözler sarf ediyor…

Gelin görün ki, Ak Parti- Yeniden Refah Partisi ittifakı olmadı çocuklar. Siz bu yazıyla öğreneceksiniz, parti yakında bunu açıklar…

Bu arada şimdiden Ankara derin kulislerinde, “İstanbul Sözleşmesi dahil 30 madde kamuoyuna sızdırılarak ittifak engellendi” gibi sözler konuşuluyor.

Biliyorsunuz çocuklar, İstanbul Sözleşmesi Ak Parti’nin hassas noktası. Sayın Cumhurbaşkanının kızları sözleşmeye sert çıkış yapanlara taraf aldı. Eğer Sayın Fatih Erbakan’ı kışkırtmak için böyle bir oyun oynandı ise tam isabet yapılmış demektir…

KALEM FIRLATTI

Yeniden Refah Partisi’nin ve “Erbakan” adının Cumhur İttifakı’nda olmasını Sayın Erdoğan çok istedi. “Refah” ve “Erbakan” ismi onun için sembol çünkü….

Fakat Sayın Binali Yıldırım’ın bu birlikteliği sağlayamaması Sayın Erdoğan’ı çok kızdırıyor, duyunca kalem fırlattığı söyleniyor… Sayın Erdoğan’ın bu tür sert çıkışlar yaptığı biliniyor.

Gelen bilgilere göre Sayın Binali Yıldırım Yıldırım’ın üstünün çizildiği belirtiliyor.

Bilgileri size sıcağı sıcağına yazdım çocuklar…

Ak Parti ile Yeniden Refah Partisi hangi konuda anlaşamadığı öğrenemedim.

Kim bilir belki de tıpkı Sayın Muharrem İnce gibi Sayın Fatih Erbakan da ittifaklara karşı çıkan, başta gençler olmak üzere seçmenlerin oyunu alacağını düşünüyordur.

Ankara’da sürpriz sıcak gelişmeler oluyor çocuklar, bakalım daha neler olacak..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir