Binance CEO’su Tweet Attı: Bu Altcoin Çakıldı!

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance, BTC/TUSD ticaret çifti hariç BTC ile ücretsiz ticaret programını askıya aldığını duyurdu. Bu hareket, TRU fiyatının sadece bir saat içinde neredeyse yüzde 30 artmasına, ardından çökmesine neden oldu. İşte detaylar…

Binance duyurusu TRU coin’ini etkiledi

Kripto para borsası, BTC/TUSD pariteleri hariç ücretsiz BTC kampanyasını durdurdu. Bu durum, TrueFi’ın TRU tokenında artışa neden oldu. Ancak Binance CEO’su CZ, TRU’nun TUSD ile ilişkili olmaması gerektiğini tweetledi. Bu gelişme, TRU fiyatının hızla düşmesine neden oldu. Binance’in bu kararı önemli, zira borsa daha önce beşinci yıl dönümünü kutlamak için 13 spot çifti ile BTC için ücretsiz ticaret teklif etmişti. Bu hamle, platformdaki işlem hacimlerini artırırken eleştirilere de maruz kaldı. Ancak Binance, 23 Mart TSİ 03:00’ten itibaren Bitcoin ticaretinin platformda BTC/TUSD çifti için ücretsiz olacağını belirtti.

Binance’in bu hamlesi, ABD hükümetiyle olan yasal sorunlar nedeniyle BUSD ile ilişkisinin kesilmesinin ardından borsanın stablecoin TUSD’ye geçişini vurguladı. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere daha önce Binance, büyük miktarda TUSD stablecoin çıkarmış ve bunu platformdaki birçok ticaret çiftine tanıtmıştı. TrueFi’ın borç verme protokolünün  yönetişim tokenı TRU’nun fiyatı da bu hareketin ardından önemli ölçüde arttı, ancak gerçekte proje TUSD ile yakından ilişkili değil. Yalnızca daha önce TrueFi Protocol kapsamında olan bir ürün.

Bir saatte keskin fiyat hareketleri görüldü

Aşağıdaki grafikte de görülebileceği gibi, borsa duyurusundan sonra sadece bir saat içinde TRU’nun fiyatı keskin bir artış yaşadı. Şu anda TRU yaklaşık 0,11 dolardan işlem görüyor ve bu da son 30 gün içinde yüzde 165’lik bir değer artışına işaret ediyor. Binance, o zamandan bu yana sıfır komisyonlu ticaret politikasını sürdürürken, BTC/TUSD çifti dışında BTC ile serbest ticaretin askıya alındığına dair ani duyuru, kripto topluluğundaki birçok kişiyi şaşırttı. Karar, TRU’nun fiyatı üzerinde önemli bir etkiye neden oldu ve birçok traderın gelecekte Binance’i başka hangi değişikliklerin beklediğini merak etmesine neden oldu.

TrueFi, TrustToken ekibi tarafından oluşturulan merkezi olmayan bir finans (DeFi) borç verme protokolüdür. Borç alanların teminat göstermesini gerektiren Aave, Compound ve Venus gibi platformların aksine TrueFi, sabit faiz oranlı teminatsız krediler sunar. Projenin nihai hedefi, geleneksel protokollerin sınırlamalarının ötesinde çalışabilen, otomatik, piyasa odaklı bir kredi sistemi kurmak. Bunu başarmak da artan kullanıcı sorumluluğuna bağlı gibi duruyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir