İsmail Saymaz: “AK Parti, Fulya Öztürk’e Milletvekilliği Teklif Etti”

CNN TÜRK Özel Haber Şefi Fulya Öztürk ile ilgili gelişmeyi gazeteci İsmail Saymaz duyurdu. İsmail Saymaz’ın iddiasına göre; AK Parti, gazeteci Fulya Öztürk’e milletvekili adaylığı teklifi götürdü.

14 Mayıs 2023’teki genel seçimler için partilere yoğun aday adaylığı başvuruları var.

Gazeteci İsmail Saymaz CNN TÜRK Özel Haber Şefi Fulya Öztürk’e AK Parti tarafından milletvekilliği teklifi götürüldüğünü açıkladı.

Saymaz, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada “AK Parti, gazeteci arkadaşımız Fulya Öztürk’e milletvekili adaylığı teklifi götürdü.” dedi.

Fulya Öztürk kimdir?

Fulya Öztürk, 5 Ocak 1989’da Adana’nın Seyhan ilçesinde dünyaya geldi. Lise eğitimini Adana Gündoğdu Koleji’nde tamamladı. 200M’da Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo ve Televizyon Bölümü’nü kazandı. Üniversiteyi kazandığı ilk sene, 2006’da  televizyonculuk kariyerine başladı.

2007’de Doğan TV’nin “Staj On Air” programıyla Star TV iç yapımlarda staj yaptı ve profesyonel iş hayatına 2008’de CNN TÜRK Programlar Departmanı’nda başladı. 2010 senesinde CNN TÜRK Haber Merkezi’nde göreve başladı ve burada üç sene ‘Kurgu Editörlüğü’ yaptı.

Birçok belgeselin ve haberin kurgusunu hazırladı. 2013’te ‘Saha Muhabirliği’ görevine başladı. Birçok üniversite ve dernekten ödüller alan Fulya Öztürk, 2015’te Avrupa’ya kaçmak için İzmir’e gelen Suriyelilerin kaçak yollarla göç etme serüvenini anlatmış olduğu Sığınamayanlar Belgeseli’ni yayımladı.

“Yılın Muhabiri” ve “En İyi Özel Haber” dalında onlarca ödüle layık görüldü ve TEDx’te konuşmacı oldu. 12 Temmuz 2021’de FOX’a transfer oldu ve ‘Fulya ile Umudun Olsun’ adlı programı sunmaya başladı. 2022’de CNN Türk’e dönen Fulya Öztürk, saha muhabirliğinin yanında CNN TÜRK Haber Merkezi’nin ‘Özel Haberler Şefi’ olarak görev aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir