Kemal Kılıçdaroğlu: Parti devleti son bulacak

Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP’li Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık’ın paylaşımını alıntılayarak, geçtiğimiz günlerde büyükşehir belediyelerini hedef alan Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yanıt verdi; “Devlet yeniden devlet olacak, partiler de parti… Parti devleti son bulacak.” ifadelerini yazdı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hatay’ın İskenderun ilçesinde deprem konutları ve yeni devlet hastaneleri temel atma töreninde, 11 CHP’li büyükşehir belediyesinin afet bölgesine yardım etmediğini iddia ederek, “Biz burası CHP’li demedik. Biz ne dedik, ‘Bunlar da bizim vatanımız, bunlar da bizim vatandaşımızdır’ dedik.” ifadelerini kullanmıştı.

Kılıçdaroğlu, Erdoğan’a sosyal medya hesabından yanıt verdi. CHP’li Beylikdüzü Belediye Başkanı Çalık’ın paylaşımını alıntılayan Kılıçdaroğlu, şunları yazdı:

“Hangisi devletçilik? “Biz burası CHP’li demedik…” deyip övünmek mi, yaptığı çadır kenti devlete teslim etmek mi? Beylikdüzü Belediyemiz yaptı, devlete teslim ettik. Devlet yeniden devlet olacak, partiler de parti… Parti devleti son bulacak.”


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir