Samsung’dan Yeni Kamera Sensörleri İçin Reklam Çalışması

Samsung denildiğinde ilk aklımıza gelen akıllı telefonlar olsa da firma sadece kendi telefonlarını değil, diğer marka telefonların bazı önemli donanımlarını da geliştiriyor. Bunlarda biri de pek çok telefonda yer alan kameralar. Motorola Edge 30 Ultra, Xiaomi 12T Pro gibi akıllı telefonlarda 200 MP kamera yer aldığını görüyoruz. 

Samsung’un 200 MP’lik ISOCELL HP1 görüntü sensörü, şu anda 200 MP’lik kameraya sahip Motorola Edge 30 Ultra ve Xiaomi 12T Pro telefonlarda kullanılıyor. Ayrıca Galaxy S23 Ultra’da 200 MP’lik ISOCELL HP2 görüntü sensörü yer alıyor. Şirket bu sensörleri tanıtmak için son derece iyi düşünülmüş bir reklam çalışması yaptı. 

Fotoğraf kabininden dev reklam panolarına aktarılan detaylı fotoğraflar

Samsung, Londra’daki Piccadilly Circus’taki dev reklam panolarının önüne “ISOCELL fotoğraf kabini” adında bir kabin koydu. İnsanlar bu kabine gelip fotoğraf çekecek ve küçük bir kağıt çıktısı alıp gideceklerdi. Bu kabinde Samsung’un 200 MP’lik ISOCELL görüntü sensörlerinin kullanılıyordu. Fotoğraf çekildikten sonra alınan çıktıda “Look up (Yukarı bak)” yazıyordu.

Fotoğraf çektiren kişiler kafalarını kaldırdıklarında devasa ekranlarda kendi fotoğraflarını gördüler. Üstelik bu fotoğraflar bir telefon kamerasından beklenmeyecek kadar detaylı bir çekim kalitesi sunuyordu. 

15 ve 16 Nisan’da bu etkinlik yeniden düzenlenecek.

Samsung’un gerçekleştirdiği bu etkinliğin 15 ve 16 Nisan’da tekrar düzenleneceği açıklandı. İlk etkinliği kaçıran kişilerin bu sefer bu kabin önünde sıraya girmesi bekleniyor. Peki sizler Samsung’un düzenlediği reklam çalışmasını nasıl buldunuz? Teknoloji firmalarının bu tarz reklam çalışmaları yapmasını ister misiniz? Yorumlarda buluşalım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir