Telegram, Bu 3 Altcoin İçin Müjdeli Haberi Duyurdu!

Çoklu platform desteği sunan, güvenli anlık mesajlaşma servisi Telegram, yeni duyurusuyla beraber bu 3 altcoin projesi için müjdeyi verdi! İşte detaylar…

Telegram kullanıcıları artık sohbet ile altcoin USDT transferi yapabilecek!

Dünya çapında milyonlarca kullanıcının kullandığı mesajlaşma servisi Telegram, yeni duyurularla ön plana çıktı. Telegram, yeni duyurusunda Wallet botuna USDT, BTC ve TON kripto paralarını eklediğini duyurarak kullanıcılarına yeni özelliklerini tanıttı. Bu entegrasyon ile beraber Telegram kullanıcıları artık mesajlaşma uygulamasındaki sohbetler içinde birbirlerine USDT, BTC, TON göndererek kripto para alıp satmalarını kolaylaştırıyor. Çarşamba günü e-posta üzerinden aktarılan haberde, Telegram’ın Wallet botuna yeni kripto paralar eklendiği duyururken, birçok kripto para yatırımcısı ve aynı zamanda Telegram kullanıcısı haberi sevinçle karşıladı.

Kripto ödemelerini Telegram gibi mesajlaşma uygulamalarına entegre etmek, kullanıcıların bir metin veya fotoğraf göndermek kadar kolay bir şekilde kripto para gönderip almalarına olanak tanıdığından, ana akım benimsemede önemli bir gelişme olabilir. USDT, BTC ve TON’un eklenmesi, kullanıcılara genellikle onlarla birlikte gelen fiyat dalgalanması olmadan kripto para birimlerinin faydalarını sunduğundan, Telegram’ın kripto hizmeti için önemli bir gelişme olarak kaydediliyor. Daha önce kriptokoin.com olarak belirttiğimiz üzere TON ve BTC uygulama üzerinden gönderilebilirken, USDT’nin de eklenmesi ile beraber yatırımcılar heyecanlanıyor.

Telegram, kripto para alanına olan ilgisini sürdürüyor

Telegram’ın kripto para birimi alanındaki yolculuğu, Open Network (TON) blockchain projesinin geliştirilmesiyle başladı. Ancak proje, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile yaşanan yasal savaşlar nedeniyle 2020’de terk edildi. Bu gerilemeye rağmen, topluluğunun üyelerinden oluşan TON Vakfı, projeyi ilerletmeye devam etti.

Telegram, TON’a doğrudan dahil olmasa da, şirketin ağla ilgisini sürdürüyor. Örneğin, geçen yılın sonlarında TON blockchain’inin üzerine blockchain tabanlı müzayede platformu Fragment’i kurdu. Sonuç olarak, Telegram’ın @Wallet botuna kripto para birimlerinin eklenmesi, paralarını kripto ekosisteminde tutmak isteyen, ancak değerinde herhangi bir keskin dalgalanmanın alıcı tarafında olma riskini almadan isteyen kullanıcılar için olumlu bir gelişmedir. Ayrıca, geçmişte karşılaştığı zorluklara rağmen Telegram’ın kripto para birimi alanına olan ilgisinin devam ettiğini de gösteriyor.

Bununla beraber platform üzerinde kullanılan altcoin projesi TON, son bir haftalık süreçte değerinde bir değişiklik yaşamadı ve anlık olarak 2.44 dolardan işlem görüyor. Öte yandan USDT ise geçtiğimiz haftalarda yaşanan bankacılık krizinden önemli derecede etkilendi ve USDC’den ayrılan birçok yatırımcıyı kendisine çekti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir