Ali Koç Müjdeli Haberi Verdi: Eda Erdem Dündar’ın Heykelinin Ne Zaman Dikileceği Belli Oldu

Geçtiğimiz aylarda düzenlenen Fenerbahçe’nin Genel Kurul Toplantısı’nda konuşan Ali Koç, Eda Erdem Dündar’ın heykelinin dikileceğini açıklamıştı. Başkan, konuya ilişkin yeni ayrıntılar paylaştı.

2023’te alınabilecek tüm kupaları alan Filenin Sultanları’nda yıllardır kaptanlık görevini üstlenen Eda Erdem Dündar’ın heykelinin dikileceği haberi tüm sporseverlerde büyük heyecan yaratışmıştı.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, aldıkları kararı şu cümlelerle açıklamıştı ?

‘Önce Milletler Ligi’ni, sonra Avrupa şampiyonluğunu kazanan Filenin Sultanları ülkemizi çok mutlu etti. Kaptan Eda Erdem’e, Savunma Bakanı Gizem’e, Türk oğlu Türk olan Vargasımız’a ve Aslı Kalaç’a özel parantez açmak istiyorum. Hem ülkemizi hem bizi çok mutlu ettiler. Yönetim kurulu toplantısı neticesinde Yoğurtçu Parkı’nda Alex, Can Bartu ve Eda Erdem heykeli olacak’

Merakla beklenen heykelin Yoğurtçu Parkı’nda olacağı kesinlik kazanırken hangi tarihte dikileceği ise belli değildi.

Dün katıldığı programda konuya ilgili açıklamalarda bulunan Ali Koç, sevindirici haberi verdi.

Heykel kararının başkanlığı döneminde atılan en önemli adımlardan biri olduğu dikkat çeken Koç, heykelin üç ay içerisinde parkta yer alacağını duyurdu.

‘Eda’nın heykel kararı 5 yıllık süreçte verdiğimiz en önemli, en değerli kararlardan biri oldu. Kararı açıkladıktan sonra heykeltıraşlar sıraya girdi, bunların birçoğu bilabedel yapmak istiyor. 3 ay içinde Yoğurtçu Parkı’nda yerini almasını bekliyoruz.’

Açıklamanın ardından sosyal medyada gün sayma başladı ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x