Galatasaray’da para işleri durulmuyor: Dursun Özbek kendini GS Store’a atadı, işte belgesi

Oğuz Ok

Galatasaray’da mali genel kurul öncesi Galatasaray Başkan Yardımcısı ve Mağazacılık A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Özgörkey, 3 yönetim kurulu üyesiyle birlikte istifa etti.

Özgörkey, forma sponsorluk anlaşmasında kendilerinin dışarıda bırakıldığı gerekçesiyle istifa ettiklerini belirtirken bir başka gerekçeye Oda TV ulaştı.

Başkan Dursun Özbek’in Mağazacılık A.Ş. Yönetim Kuruluna kendisini üye olarak atamasını Özgörkey, işlerine müdahale olarak görerek ekibiyle birlikte istifa etti.

ÖZGÖRKEY AÇIK AÇIK BELİRTTİ

Özgörkey, yönetim kuruluna verdiği istifa yazısında bu durum yer aldı.

Özgörkey istifa metninde şu ifadeleri kullandı:

“Haziran 2022 ayında geldiğimiz Galatasaray Mağazacılık ve Perakendecilik A.Ş Yönetim Kurulu Başkanlığı ve görevimizde geçtiğimiz 15 ay boyunca oldukça başarılı işlere imza attığımız kanaatindeyiz. Galatasaray Spor Kulübü başkanımız Sayın Dursun Aydin Özbek’in yönetim kurulumuza Kendisini ataması üzerine içinde bulunduğumuz sevgi ve barış iklimi gereği, kendisini desteklemek ve yolunu açmak üzere görevlerimizden istifa etme kararı almış bulunuyoruz.”

HER ŞEY “İBRA” İÇİN Mİ

Öte yandan, bu cumartesi yapılması planlanan mali genel kurulun da istifada rol oynadığı konuşuluyor.
Başkan Dursun Özbek’in mali genel kurulda ibra edilmek için harekete geçtiği gelen haberler arasında.
Özbek’in kendisini Mağazacılık A.Ş. Yönetim Kuruluna üye olarak ataması ve son günlerde medyaya yansıyan Galatasaray’ın maddi olarak güçlendiğine yönelik haberlerin sayısının artmaya başlamasının tek amacının “ibra edilmek” olduğu iddia ediliyor.

Galatasaray’da “Erden Timur” istifasıSpor

ÖZGÖRKEY’İN İSTİFASI “GELİYORUM” DEMİŞTİ

Galatasaray kamuoyu Levent Yaz’ın istifasını Oda TV’den Geçtiğimiz günlerde Cemal Özgörkey’e yakın mali işlerden sorumlu muhasip üye Levent Yaz da istifa etmişti.

Yaz’ın istifa gerekçesi olarak Erden Timur’un başında yer aldığı Sportif A.Ş. ve futbol tarafının mali genel kurul öncesi hesapları vermemesi ve bilançoyu paylaşmaması olarak gösterilmişti.
Mali genel kurul öncesi Yaz’ın istifası genel kurula ilişkin bir mesaj olarak algılanmıştı.

Spor medyasında Galatasaray haberleri… Şeytan ayrıntıda gizlidirSpor

ÖZGÖRKEY İSTİFASINDA “SPONSORLUK ANLAŞMASI” DEMİŞTİ

Özgörkey, GS Store sosyal medya hesabından yaptığı istifa paylaşımında, “Benimsemediğimiz konular arasında en önemlilerinden biri olan forma sponsorluğu için sürdürülen görüşmelerde Mağazacılık şirketimizin tamamen dışarıda bırakılmasına anlam vermekte güçlük çektiğimizi ve de bu sponsorluk alanı için dünyaca önemli bazı markalardan gelen tekliflerin de değerlendirmeye alınmadığını gözlemlediğimizi bilgilerinize sunmak isteriz.” ifadelerine yer vermişti.

Odatv.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x