O isim için izin bile almamışlar… Kraliçe Elizabeth’i sinirlendirmişler

2018’de Meghan Markle ve Prens Harry’nin evlenmesiyle beraber Kraliyet Ailesi’nde bir daha hiçbir şey aynı olmadı.

Prens HArry ve Meghan Markle; kraliyetten ayrılmak, ülke değiştirmek gibi kararlarının yanı sıra Oprah Winfrey’e verdikleri skandal röportaj ile pek çok kişinin antipatisini topladılar. Hatta çift bununla yetinmedi ve Netflix’e özel hazırladıkları programla ve Prens Harry’nin yazdığı “Spare” (Yedek) isimli kitapla yeni iddialara imza attı. Bu iddialar arasında aileden bazı isimlerin ırkçılık yaptığı bile yer aldı.

KRALİÇE’Yİ SİNİRLENDİRMİŞLER

Ancak bu defa yeni çıkacak bir kitapta sansasyonel çift ile ilgili iddialar ortaya atıldı. Bunlardan en dikkat çekeni ise Kraliçe Elizabeth ile ilgili.

“Charles III: New King” adlı kitapta Markle ve Harry’nin ikinci çocuklarına Lilibet ismini verirken Kraliçe’den izin almadıkları bu yüzden de Kraliçe’nin küplere bindiği iddia ediliyor.

Sussex Dükü ve Düşesi, ikinci çocukları için Kraliçe’nin çocukluk ismini kullanma iznini aldıklarını açıklamışlardı ancak kitapta, Elizabeth’in şimdiye kadar hiç sinirlenmediği kadar sinirlendiği yazıyor.

İZİN BİLE ALMAMIŞLAR

Yeni iddia, saray içinden birinin BBC’ye, Eylül 2022’de vefat eden Kraliçe Elizabeth’e, küçük çocuğun Haziran 2021’deki doğumundan önce Lilibet ismiyle ilgili fikrinin asla sorulmadığını söylemesinden iki yıldan fazla bir süre sonra geldi. İçeriden başka bir kaynak da “Sorduklarından şüpheliyim, muhtemelen bilgilendirmişlerdir” diyerek bu iddiaları doğruluyor.

Tüm bu iddialara rağmen Markle’ın Santa Barbara Cottage Hastanesi’nde doğum yapmasının ardından Harry’nin büyükannesini arayıp konuştuğu doğrulandı.

Çift, ikinci çocuklarının dünyaya geldiğini; “O, hayal edebileceğimizden çok daha fazlası ve dünyanın dört bir yanından hissettiğimiz sevgi ve dualar için minnettarız. Ailemiz için bu çok özel dönemde gösterdiğiniz nezaket ve desteğiniz için teşekkür ederiz. Lili, adını aile takma adı Lilibet olan büyük büyükannesi Majesteleri Kraliçe’den alıyor. İkinci adı Diana, çok sevdiği merhum büyükannesi Galler Prensesi’ni onurlandırmak için seçildi” diyerek duyurmuştu.

Buckingham Sarayı, Lili’nin doğum gününü Kraliyet Ailesi adına bir açıklama yaparak kutlamıştı. Bir sözcü, “Kraliçe, Galler Prensi ve Cornwall Düşesi ile Cambridge Dükü ve Düşesi bilgilendirildi ve Sussex Dükü ve Düşesi’nin kız çocuğunun doğumu haberinden çok memnunlar” dedi.

Prens William ve Kate Middleton da bir tweet’te şunları ekledi: “Bebek Lili’nin gelişiyle ilgili mutlu haberden hepimiz çok memnunuz. Harry, Meghan ve Archie’yi tebrik ederiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x